Новини України

18.04.2017

Скасовано обов'язкову наявність печаток для бізнесу


Президент України Петро Порошенко підписав закон про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо використання печаток юридичними особами та фізичними особами-підприємцями.


Це означає, що тепер торгувати з іноземними партнерами українському бізнесу стане простіше. Чиновники більше не зможуть пред'являти претензії до зовнішньоекономічних контрактів через відсутність мокрих печаток.


Джерело: «Сьогодні»

 

14.04.2017

Споживачі електроенергії зможуть вибирати постачальника.

Верховна Рада прийняла законопроект №4493 «Про ринок електроенергії».


Тепер споживачі отримають можливість вибирати постачальника електроенергії. При цьому у виробників електроенергії з'явиться відповідальність за поставки електроенергії нижче заявленого рівня. Передбачено дворічний перехідний період, з моменту вступу Закону в силу, на впровадження всіх сегментів нового ринку. В першу чергу ринок електроенергії запрацює для промислових споживачів, пізніше - для кінцевих.


"Від впровадження ринку електроенергії виграє кожен українець, оскільки саме споживач стане головним. Він зможе вибирати постачальника, отримає справедливу ціну і нову якість послуг", - назвав основні переваги прийнятого акту генеральний директор найбільшого на ринку приватного енергохолдингу "ДТЕК" Максим Тимченко.

Джерело: "Сьогодні"

 

13.04.2017

Роботодавцям буде виплачено компенсацію за 2014-2015 роки в межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу в особливий період.

Кабінет Міністрів на своєму засіданні вніс зміни до своєї постанови від 4 березня 2015 р. № 105. Мінсоцполітики розробило проект акта з метою врегулювання виплати компенсації за 2014-2015 роки підприємствам, установам, організаціям, фермерським господарствам, сільськогосподарським виробничим кооперативам і фізичним особам – підприємцям у межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу на особливий період.

Згідно з прийнятим Урядом рішенням, роботодавці, які не отримали у 2015 році у повному обсязі зазначену компенсацію з державного бюджету, зможуть отримати її за рахунок коштів держбюджету на 2017 рік (за бюджетною програмою 2501350 „Компенсація підприємствам, установам, організаціям у межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, за 2014-2015 роки”).

Така компенсація виплачуватиметься підприємствам, установам, організаціям, фермерським господарствам, сільськогосподарським виробничим кооперативам незалежно від підпорядкування і форми власності та фізичним особам – підприємцям у межах середнього заробітку працівників, призваних на строкову військову службу, військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період або прийнятих на військову службу за контрактом.

Джерело:Урядовий портал

 

 12.04.2017

Ціни в українській промисловості зросли.

Ціни в промисловості України в березні виросли на 3,5% після збільшення на 3,1% в лютому і зниження на 0,3% в січні. Держстат уточнює, що основною причиною стало подорожчання за минулий місяць металевих руд - на 10,8% і послуг з постачання електроенергії та газу - на 8,7%.

Джерело: Інтерфакс-Україна

 

11.04.2017

Медицина в Україні офіційно стала платною.

Верховна Рада України в цілому ухвалила закон, за яким нинішні держполіклініки і лікарні стануть комунальними або казенними (державними) некомерційними підприємствами, при цьому їх приватизація заборонена. Для клінік і лікарень це означає більше самостійності в поводженні з грошима, а для пацієнтів – створення чіткого прайс-листа медпослуг і лікування.  Частина медпослуг має залишитися безкоштовною (гарантований держпакет послуг), на інші введуть два прайси – лікування за держрахунок коштуватиме скрізь однаково, а за рахунок клініки – всюди по-різному. Поки що Кабмін готує перелік безкоштовних медпослуг, а в МОЗ обіцяють остаточно затвердити держпакет медпослуг до вересня.

Джерело: "Сьогодні"

 

06.04.2017

Роботодавцям заборонили звільняти працівників,  яким залишилося менше 3-х років до досягнення пенсійного віку.

06.04.2017 г. Верховна Рада України прийняла Закон "Про внесення змін до статті 42 Кодексу законів про працю України щодо захисту трудових прав працівників передпенсійного віку. Стаття доповнена нормою, яка надає переважне право на залишення на роботі при вивільненні працівників у зв’язку із змінами в організації виробництва і праці, при рівних умовах продуктивності праці і кваліфікації, працівникам, яким залишилося менше трьох років до настання пенсійного віку, при досягненні якого особа має право на отримання пенсійних виплат.

Офіційний документ